Skip to content →

Faktai apie logistiką

Šiandieninėje visuomenėje, logistika tampa vis svarbesnė. Anksčiau, būdavo gana sudėtinga gauti prekių iš svetur, šiandien, transportavimo dėka, lengvai galima įsigyti prekių, kurių kilmės šalis gerokai toliau nuo tos, kurioje gyvename. Logistikos sritis sparčiai plečiasi ištobulėja, atsiranda naujų technologijų lengvinančių transportavimo procesą ir leidžiančių sutaupyti. Patį logistikos terminą girdime gana dažnai, tačiau ne visuomet susimąstome apie jo svarbą ir kitus jį siejančius dalykus. Išties, apie šią sritį yra gana nemažai įdomios informacijos, štai keletas įdomių faktų susijusių būtent su logistika (Superlaina.com).

 • Logistika yra viena didžiausių pasaulio pramonių.
 • Transporto ir logistikos industriją sudaro 6 pramoniniai sektoriai, tokie kaip: kelių transportas, oro, geležinkelių, jūrų transportas, sandėliavimas ir sandėliavimo paslaugos.
 • Vieni populiariausių ir dažniausiai transportuojamų prekių yra drabužiai, maistas, baldai, elektroninė ir mechanizuota įranga.
 • Didžiausias pasaulio laivas vienu metu galėtų transportuoti Eifelio bokštą ir keleivinį lėktuvą.
 • Populiariausios logistikos kompanijos pasaulyje: V-Xpress, DHL, Ups, Fedex.
 • Vidutiniškai, tol kol atsiduria jūsų lėkštėje, maistas, nukeliauja apie 1500 mylių.
 • Geležinkeliai, tai vienas populiariausių prekių transportavimo būdų Amerikoje. Toliau seka sunkvežimiai, laivai, oro transportas.
 • Beveik kiekviena pramonė priklauso nuo logistikos ir transportavimo. Jei krovininiai automobiliai sustotų, gerokai sulėtėtų kuro prieinamumas, pakiltų dujų kainos, o tai lemtų daugybę problemų įvairiose sferose.
 • Per metus, krovininiai laivai vidutiniškai nukeliauja ketvirtadalį atstumo iki mėnulio, o tai reiškia be galo daug.
 • Krovininiai laivai sunaudoja du su puse karto daugiau energijos nei geležinkelių transportas ir net septynis kartus daugiau energijos, nei jos sunaudoja kelių transportas.
 • Per metus, krovininis laivas gabena daugiau nei 200000 konteinerių.
 • Dauguma daiktų ir prekių, esančių kiekvieno namuose, yra patyrusios ką reiškia būti gabenamoms konteineryje. Taip taip, didžiąją dalį turimų daiktų, maisto produktų ir kito turto mums atgabena būtent jūriniuose konteineriuose, nes toks transportavimo būdas gana patogus.
 • Daugiau nei 200 šalių turi uostus į kuriuos atplaukia krovininiai laivai (skaitykite čia).
 • Iki 1926m. asmenys galėjo skraidinti kitus keleivius arba prekes, be jokio piloto pažymėjimo ir licenzijos. Apie tai pagalvojus apima šiurpas, nes tai buvo pakankamai nesaugu tiek keleiviams, tiek gabenamoms prekėms, ir be abejo patiems pilotams.
 • Pasauliniu mastu, oro transporto industrija, suteikia net 29 milijonus darbo vietų visame pasaulyje, kurios daugiau ar mažiau susijusios būtent su transportavimu.

Dažnai matydami ar netgi turėdami vienokius ar kitokiu daiktus, nė nesusimąstome kaip jie atkeliavo iki mūsų. Dažnai jų kelias būna ilgas ir sudėtingas. Jie turi praeiti daugybę stotelių, daugybę vietų ir aplankyti didžiulę dalį pasaulio, kol galiausiai pasiekia parduotuvių lentynas ir mūsų namus. Kasdien susiduriame su dalykais, kurie yra transportuojami ir pas mus atkeliauja būtent transportavimo ir logistikos dėka. Norint nukeliauti į kitas šalis, taip pat pasitelkiame vieną iš transportavimo būdų ir dažniausiai renkamės transportavimą lėktuvu, kuris leidžia greitai ir be didelių problemų pasiekti norimą vietą. Net ir toje pačioje šalyje pagamintoms prekėms, norint pasiekti parduotuvių lentynas, reikalingas tam tikras transportavimas. Kartais jis užtrunka ilgiau, kartais trumpiau, tačiau visuomet yra reikalingas. Daugelio prekių ir produktų negalėtume įsigyti be šios didžiulės transporto ir logistikos pramonės. Vadinasi, turėdami galimybę džiaugtis vienais ar kitais daiktais, pirkiniais, maisto produktais, turime būti dėkingi ne tik gamintojams, tačiau ir tiems, kurie prisideda prie prekės transportavimo ir patekimo į mūsų rankas.