Skip to content →

Logistikos studijos

Šiandieninėje visuomenėje, eksportas yra vienas pagrindinių valstybės ekonomikos augimo garantų. Kasmet augant eksportui, keičiasi ir ateities tendencijos bei perspektyvos. Ieškoma sričių, kuriose būtų galima tobulėti ir plėstis naujose rinkose. Būtent logistika, yra viena perspektyviausių sričių. Apie ją girdima gana dažnai, daugelis tuo domisi, tačiau yra ir tokių, kurie iki galo taip ir nesupranta kas būtent yra logistika ir kam ji reikalinga. Vis populiarėja logistikos mokslo studijos, kurias siūlo daugelis universitetų ir kitų mokymo įstaigų. Tokios studijos populiarios visame pasaulyje, nes nuolat reikalingi savo sritį išmanantys transporto bei logistikos specialistai. Daugelis iš tikro nė nesuvokia koks iš tiesų yra logistikos specialisto darbas ir kokios žinios bei įgūdžiai reikalingi šiai pozicijai. Būtent dėl to, pasistenkime panagrinėti logistikos studijas išsamiau.

Renkantis logistikos srities studijas, galimybė susirasti darbą padidėja daugybę kartų. Esama situacija rodo, jog logistikos pramonė itin klesti ir nuolat plečiasi, vadinasi nauji ir kompetentingi specialistai labai reikalingi, tam kad tokiais taptų, reikia gilinti savo žinias šioje srityje ir pasirinkti logistikos krypties studijas. Kalbant apie pačias logistikos studijas, yra gana įvairių studijų programų, rengiančių skirtingus specialistus, todėl tenka pasukti galvą, kurią gi studijų programą pasirinkti. Bet kuri logistikos studijų programa yra pakankamai perspektyvi. Juolab, kad logistikos pramonė nuolat plečiasi ir neapsiriboja vietine rinka. Galimybės tampa labai didelės, todėl savęs realizacijai vietos pakankamai.

Studentai yra nuolat laukiami ir skatinami rinktis šios krypties studijas. Kompetentingi dėstytojai, stengiasi suteikti ne tik teorinių žinių, bet ir imasi visų priemonių, jog žinios būtų pritaikomos praktikoje. Būtent praktikos metu susipažįstama su daugeliu dalykų, kurie svarbūs ateities darbui, susijusiam su logistika. Žinoma, vos tik baigus studijas, vargu ar pavyks susirasti darbą, kuriame bus užimamos aukštos pareigos, tačiau laikui bėgant, daugelis įmonių suteikia karjeros galimybes ir leidžia tobulėti. Vadinasi įgytos žinios labai padeda prisitaikyti prie naujų užduočių bei įsilieti į transporto logistikos veiklą.

Paprastai, baigę logistikos studijas, absolventai išmano:

  • sausumos transportą, logistikos raidos technologijas, tendencijas;
  • įvairius valstybinius reikalavimus kroviniams;
  • įvairius skaičiavimo metodus ir būdus, skirtus apskaičiuoti įvairiems parametrams;
  • skirtingas  technines priemones, kaip jas taikyti ir valdyti;

Taip pat geba:

  • nagrinėti ir tyrinėti savybes, susijusias su įvairiais kroviniais, įskaitant keleivių, o taip pat ir krovinių srautus;
  • atsižvelgiant į maršruto ypatumus, parinkti tinkamas transporto priemones,;
  • įvertinti teisės aktų reikalavimus, tinkamai sudaryti krovinių arba keleivių vežimo technologiją;
  • gebėti išanalizuoti vežimo proceso rezultatus, technologines vežimo ypatybes atsižvelgiant į ekonomę krovinių saugumo prizmę;
  • apgalvoti ir sudėlioti visus krovimo, sandėlio darbus, įskaitant ir įvairių kitų prekių bei išteklių tiekimą;

Kiekviena mokymo įstaiga taiko skirtingus metodus ir priemones informacijai įsisavinti. Kaip bebūtų metodai ir mokomoji medžiaga yra panašūs, taigi ir pagrindinės žinios bei gebėjimai dažnai sutampa. Kiekvienas gali rinktis jam labiausiai patinkančią mokymo įstaigą. Dažnai, tinkamai pasirinkta mokymo įstaiga, bei tinkamai pasirinkta studijų programa, lemia ateities sėkmę. Šiandien logistikos studijos vis dar populiarios ir reikalingos, todėl studentai skatinami jas rinktis ir tęsti savo karjerą būtent logistikos srityje. Ši sritis nuolat plečiasi, auga, bei didina šalių ekonominį augimą. Įsidarbinimo galimybės logistikos srityje gana didelės, be to, čia reikalingi skirtingų sričių specialistai. Vieni specialistai orientuojasi į pardavimus ir naujų klientų paiešką, kiti nuolat bendrauja su vairuotojais ir vežėjais, treti planuoja visą logistikos procesą bei vadovauja komandai. Jei yra noras tobulinti savo žinias logistikos srityje, reikia taip ir daryti, tai sritis, kurios specialistai tikrai reikalingi, o baigus studijas neteks ieškotis darbo neatitinkančio išsilavinimo.