Skip to content →

Naujos technologijos logistikoje

Kiekviena verslo šaka, norėdama neatsilikti nuo kitų savo srities konkurentų, turi žengti koja kojon su naujosiomis technologijomis. Naujos technologijos naudojamos kasdien ir visose srityse. Kiekvienas savo sritį išmanantis specialistas turi puikiai išmanyti įvairias technologines sistemas, programas ir kitus techninius dalykus, lengvinančius darbą. Šiandien nebeužtenka tik vidutinių darbo kompiuteriu įgūdžių, darbdaviai reikalauja, jog jų darbuotojai puikiai valdytų įvairias kompiuterines programas ir puikiai su jomis susitvarkytų.

Technologijų naudojimas populiarėja įvairiose srityse, ypač sparčiai besiplečiančioje logistikoje. Pats logistikos mokslas, arba veiklos sritis, susiformavo dar kariuomenėje, kuomet atsirado poreikis užtikrinti daugybės produktų, įskaitant maistą, amuniciją ir kitus dalykus į kariuomenės dalinius pristatymą. Laikui bėgant tokius tiekimo principus ėmė taikyti ir verslas. Visa tai buvo gerokai išplėtota ir šiandien logistika naudojama jau beveik visur.

Tobulėjant pasauliui, daugelis logistikos procesų keliasi į elektroninę erdvę. Tai reiškia, jog vartotojas kompiuterio arba išmaniojo telefono pagalba, neišeinant iš namų gali pats suformuoti užsakymus, užsisakyti norimas paslaugas, pristatymo laiką, būdą bei stebėti prekių ir krovinių judėjimą. Visa tai gerokai keičia ir vartotojų įpročius ir pačių logistikos įmonių sprendimus bei strategiją.

Įmonės naudoja įvairias kompiuterines programas, padedančias efektyviai atlikti tam tikras veiklas. Taigi, naudojant naująsias technologijas galima lengviau ir paprasčiau:

  • Taikyti modernias sandėliavimo technologijas;
  • Nustatyti siuntų ir krovinių vietą;
  • Užpildyti važtaraščius elektroniniu būdu;
  • Nustatyti transporto priemonių vietą.

Laikui bėgant, atsirado galybė kompiuterinių programų, kurių dėka, visas užduotis atlikti žymiai efektyviau ir paprasčiau. Anksčiau, jau ir įvairios navigacinės sistemos buvo laikoma didžiule naujove palengvinančia darbą, tačiau šiandien tai atrodo neatsiejama kasdien naudojama priemonė, kurią naudoja ne tik transporto specialistai ir sunkiasvorių automobilių vairuotojai, tačiau ir vairuotojai, vairuojantis įprastus automobilius. Nebereikia gaišti laiko nagrinėjant nepažįstamos šalies ar vietovės žemėlapius, užtenka įvesti kelionės tikslą ir visą kelionės maršrutą jus lydės malonus kompiuterinis balsas, nusakantis kur reikia važiuoti. Akivaizdu, jog po daugelio metų bus taikomos dar tobulesnės technologijos, leidžiančios viską daryti dar efektyviau. Be minėtos navigacijos, plačiai naudojamos ir transporto priemonių valdymo ir kontrolės sistemos, palydovinės mobiliųjų objektų apsaugos ir kontrolės sistemos, automobilių sekimo sistemos, transporto valdymo sistemos, atsargų valdymo ir paklausos prognozavimo programos, bei daugelis kitų. Naujosios technologijos ir jų kūrimas bei diegimas naudingas ne tik logistikos bei transporto įmonėms, tačiau ir patiems tokių sistemų bei programų kūrėjams. Jos tampa labai paklausios ir reikalingos, vadinasi, tai skatina kurti naujas ir tobulinti jau esamas programas taip, jog vartotojas liktų patenkintas.

Nauji sprendimai ir technologijos, leidžia suprasti, jog gyvenimas nestovi vietoje. Jis tobulėja ir keičiasi. Prieš daugelį metų buvo gana sudėtinga įsivaizduoti tokias išplėtotas ir puikiai sustyguotas logistines sistemas, buvo sunku suvokti, jog jos sukurs tiek daug darbo vietų ir turės tokią didelę reikšmę prekybiniams procesams. Nuolat jaučiama konkurencija, kuri verčia ieškoti naujų sprendimų. Žmonės gyvena be galo greitu gyvenimo tempu, gyvenimas gerokai skiriasi nuo to, kurį dar prisimena ankstesnės kartos. Greitėjant gyvenimui, logistika taip pat turi neatsilikti ir prisitaikyti prie naujų iššūkių, bei ieškoti naujų technologinių sprendimų, kurie greitintų procesus, kokybę ir prisitaikytų prie nuolat didėjančių ir besikeičiančių vartotojų poreikių. Vis dėlto, stiprios logistikos įmonės įrodo, jog sugeba prisitaikyti prie besikeičiančio gyvenimo tempo, klientų poreikių ir stengiasi viską atlikti taip, jog tai atneštų kuo daugiau naudos abiem pusėms.